Tarih : 6 Ağustos 2020 Perşembe

VİRÜS HÂLÂ ARAMIZDA

Toplumda virüse karşı oluşan duyarsızlık nedeniyle Çekmeköy Kaymakamı Adem Arslan ve Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın da aralarında bulunduğu denetim komisyonları ilçedeki işletmeleri denetledi. 

 

Çekmeköy Kaymakamı Adem Arslan ve Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın da aralarında bulunduğu, jandarma, polis, zabıta ekiplerinden oluşan denetim komisyonları Çekmeköy genelinde Koronavirüs’e karşı alınan tedbirlerin uygulamalarını denetledi. Son dönemlerde virüs yokmuş gibi davrananların sayısındaki artışın bulaşma sayısını artırması nedeniyle topyekûn başlatılan harekette, iş yeri sahipleri ve vatandaşlara durumun ciddiyeti hatırlatıldı. Maske ve sosyal mesafeye karşı uyarılarda bulunan ekipler virüsün yok olmadığını, tedbirlerin elden bırakılmasıyla daha da arttığını vatandaşlara hatırlattı. Denetimler kapsamında; market, fırın, berber, kuaför, pazar, kahvehane, park, cami, internet kafe, eczane, lokanta ve restoran, dernek, lokal, avm, gösteri merkezleri ziyaret edildi.

 

 

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “Vatandaşlar yaz ve bayram rehavetine kapıldı, sanki virüs yokmuş gibi davranmaya başladı. Bu da vaka sayılarında hareketlenmeyi beraberinde getirdi. Lütfen yaşadığımız o kötü günleri unutmayalım, doktorların ne kadar özveri ile çalıştığını, sevdiklerimize virüs bulaştırma riskimizin olduğunu bu nedenle ömür boyu vicdan azabı çekebileceğimizi unutmayalım. Yapacağımız şeyler çok basit, hijyene, sosyal mesafeye ve maske kullanımına dikkat ederek kurtulacağız bu beladan. Herkes hem kendisine hem de karşısındakine karşı sorumlu. İleride üzülmemek için tedbiri elden bırakmayalım,” “dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi : 6 Ağustos 2020 Perşembe

Lütfen telefonunuzu dik konuma getirin.