Tarih : 28 Ekim 2020 Çarşamba

ÇEKİM PROTOKOLÜ İMZALANDI 

Çekmeköy Belediyesi, İstanbul’da yıllarca yetişkinler için kaliteli eğitimler veren İSMEK’lerin atıl duruma getirilmesinin ardından ilçe içinde hizmet verecek, yeni bir kurs projesi  hayata geçiriyor. ÇEKİM ismiyle Çekmeköylülerin hizmetine sunulacak Çekmeköy İş ve Sanat Merkezleri, kültür merkezlerinde hizmet verecek.

Çekmeköy Belediyesi’nin Çekmeköy Kaymakamlığı iş birliğiyle hayata geçirdiği “ÇEKİM, Çekmeköy İş ve Sanat Merkezleri” projesiyle, yetişkinlerin eğitim alabileceği onlarca kurs açılacak. Çekmeköy Belediyesi’nin kültür merkezlerinde açılacak sınıflarda, yıllardır başarıyla devam ettiği halde son bir yılda atıl duruma getirilen İSMEK anlayışı devam ettirilecek.

Dil, hobi, kişisel gelişim, meslek, müzik, yaşam kursları kategorilerinde 22 farklı sınıf açılacak. Eğitimler; Adnan Menderes Gençlik ve Kültür Merkezi, Hamidiye Kültür Merkezi, Merkez Mahallesi Köroğlu Parkı Merkezi, Ömerli Kültür Merkezi, Sırapınar Semt Konağı, Sultançiftliği Ek Binası, Turgut Özal Kültür Merkezi ve Yunus Emre Bilgi Bilgievi’nde verilecek.

 

 

Protokol İmzalandı

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, ÇEKİM projesinin protokolü için Çekmeköy Kaymakamı Adem Arslan’ı belediyede misafir etti. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi’nin katkılarıyla açılacak kursların protokolünün imzalanmasını ardından konuşan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz şunları söyledi: “Meslek ve hobi kurslarına vatandaşlarımızın ilgisi çok büyüktü. Bu dönemde oluşan boşluğu gidermek için Kaymakamlığımız ile yine güzel ve faydalı bir projeye imza atıyoruz. Eğitim takvimi ilerleyen günlerde açıklanacak, güzel bir eğitim yılı geçireceğimizi umut ediyorum,” dedi.

 

Güncelleme Tarihi : 28 Ekim 2020 Çarşamba

Lütfen telefonunuzu dik konuma getirin.