Tarih : 11 Mart 2020 Çarşamba
GENÇ MUCİTLER PROJELERİNİ SERGİLEDİ
 
Çekmeköylü öğrencilerinin hazırladığı birbirinden ilginç ve faydalı buluşlara vatandaşlardan yoğun ilgi
 
İstanbul Kalkınma Ajansı'nın desteği ile Çekmeköy Belediyesi tarafından hayata geçirilen BİLYA Çekmeköy Bilişim ve Yaratıcılık Atölyesi’nde üretilen projeler tanıtıldı. Projeler arasında afet drone, panik atak tespit eden cihaz, kargo robotu gibi ilginç buluşlarda yerini aldı. Halka açık olarak gerçekleşen sergiye Çekmekölü vatandaşların ilgisi yoğundu.
 
 
Turgut Özal Kültür Merkezi ‘nde gerçekleşen tanıtım etkinliğinde öğrenciler yaptıkları cihazları sergilerken Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sırmacı ve birim müdürleri stantları gezerek öğrencilerden buluşları hakkında bilgiler aldı.
 
 
Panik atağı  ölçen cihaz
 
Projesini tanıtan Elif Nur Katırcı , “Benim projem panik atak hastaları için tasarlanmış bir proje. Panik atak hastaları hastanelerde işlem yaptıramıyor. Tomografi, MR gibi işlemleri çok zor yaptırıyor. Hatta yaptıramadan evlerine döndükleri oluyor. Bu projede 2 parmağınızı buraya taktığınız zaman cihazda heyecanlıysanız heyecanlı, sakinseniz sakin, çok heyecanlıysanız çok heyecanlı yazıyor.  Bu sayede hastalar işlem sırasında beklerken bunun ile ölçüm yapabiliyor, ” dedi.
 
 
Güncelleme Tarihi : 11 Mart 2020 Çarşamba

Lütfen telefonunuzu dik konuma getirin.