Tarih : 24 Mart 2021 Çarşamba

GRUP TERAPİLERİ BAŞLADI

Çekmeköy Belediyesi Kadın, Aile ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde bireysel danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra grup terapileri de başlıyor.

Çekmeköy Belediyesi’nin 2009 yılından beri hizmet veren Kadın, Aile ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde yeni bir dönem başlıyor. Çocuk, ergen, yetişkin, çift ve aile içerikleriyle danışmanlık hizmetleri verilen merkezde artık grup terapileri de yapılıyor. Mart ayında başlayan terapiler için konulara göre  gruplar oluşturularak, belirlenen günlerde danışman eşliğinde paylaşım programları düzenleniyor. Çocuk, ergen, yetişkin ve çift grup terapilerinde, bireysel danışmanlık hizmetlerinde olduğu gibi kişisel verilerin korunması kanunundaki ve hasta hakları kapsamında hak ve sorumluluklar gözetilerek yapılıyor.

Gençlerin Sınav Kaygısı paylaşımı

Gençler, üniversiteye giriş sınavı döneminde  stresli gümler yaşarken, sınav kaygılarını grup terapisinde paylaştı. Normal şartlarda yoğun stres yaşatan YKS, pandemi döneminde değişen eğitim şartlarıyla birleşince gençlerdeki kaygı daha da çoğaldı. Çekmeköy Belediyesi Kadın, Aile ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi, bu dönemin daha az stresle atlatılması ve kaygının sınav sonucuna etki etmemesi için uzmanlar eşliğinde grup terapileri organize etti. Terapiye katılan gençler, kafalarında yarattıkları korkuları paylaşarak, dersler de olduğu kadar psikolojik olarak da sınava hazırlanmaya başladı.

 

Güncelleme Tarihi : 24 Mart 2021 Çarşamba

Lütfen telefonunuzu dik konuma getirin.