Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

BAKAN KURUM ENGELSİZ YAŞAM FESTİVALİ’NE KATILDI

11 Mayıs 2023, Perşembe

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Çekmeköy Belediyesi’nin 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında düzenlediği “2. Engelsiz Yaşam Festivali’ne” katıldı. Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın ev sahipliğinde düzenlenen festivalde özel gereksinimli bireyler ve aileleri gönüllerince eğlendi.

Dünya Engelliler Haftası’nda Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın ev sahipliğinde düzenlenen “2. Engelsiz Yaşam Festivali” Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un katılımıyla gerçekleşti. Çekmeköy Engelsiz Yaşam Merkezi’nde düzenlenen festivale çok sayıda özel gereksinimli birey ve aileleri katıldı. Festivalde özel gereksinimli bireylerin; Çamur, Geri Dönüşüm ve Ahşap Yakma Atölyesi’nde yaptığı ürünlerden oluşan sergiyi ziyaret eden Bakan Murat Kurum ve Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, engelsiz koronun seslendirdiği şarkılara eşlik etti. Çekmeköy Belediyesi Gençlik Orkestrası’nın da şarkılar seslendirdiği programda vatandaşlara patlamış mısır ve pamuk şeker ikramı yapılırken, yüz boyama etkinliği de yapıldı.

Çekmeköy Engelliler Merkezi’nde konuşan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Çok teşekkür ediyoruz buradaki güzel çocuklarımıza, yavrularımıza, gençlerimize burada bizleri mutlu ettiler. 10-16 Mayıs biliyorsunuz ülkemizde Engelliler Haftası olarak kutlanıyor. Bizde bugün burada kardeşlerimiz ile bir arada olmak istedik. Çekmeköy Belediyemizin Dünya standartlarına uygun, Avrupa standartlarına uygun 1000’e aşkın ailemizin, yavrumuzun, çocuğumuzun eğitim aldığı yerde kardeşlerimizle bir arada olmak istedik,” dedi.

Festival sonrası otobüsle şehir turu yapan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Taşdelen Meydanı, Farmasi fabrikası ve Çekmeköy Erzurumlular Derneği’nde vatandaşlarla bir araya geldi.

Genel ile ilgili diğer haberler