Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

BAŞKAN ÇERKEZ’E SEVİMLİ MİSAFİR

13 Haziran 2024, Perşembe

Türkiye’nin ilk hasta terapi köpeği olan Teo ve eğitmeni Ali Yeşilırmak Başkan Çerkez’i ziyaret etti. Sevimli köpek Teo ziyaretinde sempatik hareketleriyle ilgi odağı oldu.

Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez Sokak hayvanları ile alakalı çözüm odaklı uzman görüşlerini almaya devam ediyor. Başkanı Çerkez, bu kapsamda köpek eğitim ve davranış uzmanı Ali Yeşilırmak ile bir araya geldi. Yapılan görüşmede sokak hayvanlarının durumunun nasıl daha iyi hale getirileceği ve çözüm önerileri masaya yatırıldı. Teo, Başkan Çerkez’in: bekle, yat, utan, geri git, otur, konuş, gel, sessiz konuş, yerine geç, pati ver gibi komutlarını yerine getirdi. Teo komutları yerine getirirken yaptığı sempatik hareketlerle ziyarete katılanlara keyifli anlar yaşattı.

‘‘VİCDANI OLMAYANIN İNANCI YOKTUR’’

Sokak hayvanları için çözüm odaklı bir yaklaşımı benimseyen Başkan Çerkez konuşmasında şunları ifade etti: ‘‘Canlarımızın canını yakmadan bir arada beraber yaşamalıyız. Biz sokak hayvanları için rehabilitasyon merkezleri kurmayı hedefliyoruz. Bu merkezlerde insanlarımıza uzmanlar tarafından eğitimler vereceğiz. İyileştirmeler yapacağız. Aynı zamanda okullarda bu konu ile alakalı çocuklara eğitimler vermek de istiyoruz. Okullarımızla gerekli görüşmeleri de yapacağız. insanlara hayvan sevgisini vermek istiyoruz. Eğitimler verilirse, sevgiyle hareket edilirse bu hayvanlar sokaklara atılmaz. Kimse de zarar görmez. Sokak hayvanları bizim canlarımız dünyamızda onlarla beraber yaşıyoruz. Hep birlikte doğada var olmak önemli. Hayvanlarımızın canını yakmadan uygun görülen yerlerde onlara bakmak için planlarımız hazır. Yeter ki vicdan sahibi olalım. Sokak hayvanlarına karşı olan sorumluluklarımızı unutmadan sevgi ve saygıyla yaklaşarak tüm sorunların üstesinden gelebiliriz ’’ dedi.

 

Genel ile ilgili diğer haberler
#NeGüzelsinÇekmeköy

Mobil Uygulamalarımız

Çekmeköy Belediyesi Android Uygulaması Çekmeköy Belediyesi IOS Uygulaması