Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

BAŞKAN ÇERKEZ VE MECLİS ÜYELERİ İBB MECLİSİ'NDE

15 Nisan 2024, Pazartesi

Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez ve belediye meclis üyeleri 31 Mart seçimleri sonrası düzenlenen ilk İBB Meclisi’ne katıldı.

31 Mart yerel seçimlerinde vatandaşların takdiriyle belediye başkanı seçilen Orhan Çerkez ve 5 yıl boyunca Çekmeköy’e hizmet edecek olan belediye meclis üyeleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Nisan ayın meclisinde buluştu. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu başkanlığında toplanan belediye meclis toplantısında 39 ilçeden meclis üyeleri katıldı.

Meclis öncesinde tüm meclis üyelerinin elini tek tek sıkan İBB Başkanı İmamoğlu, yerel seçimlere değindiği açıklamasında, 31 Mart yerel seçimlerinde halkımız demokratik hakkını kullanmış ve İstanbul'u 5 yıl daha yönetmemiz için bize sorumluluk yüklemiştir. 5 yıl boyunca gösterdiğimiz gayret ve hizmetin halkımız nezdinde takdirle karşılanması bizi ziyadesiyle memnun etmiştir ifadelerini kullandı.

İmamoğlu, yeni döneme ilişkin, İkinci dönemimizde de İstanbul'un atılım ve yatırım dönemi daha da büyüyerek devam edecektir mesajını verdi.

Çekmeköy’de yapacak çok işimiz var

İBB Meclisi’ne katılan Başkan Çerkez “ Çekmeköy’de yapacak çok işimiz var. Komşularımız bizden hizmet bekliyor. İnşa çalışmalarına devam ettiğimiz kreşlerimiz, Yenidoğan Kavşağımız, Muhsin Yazıcıoğlu Kent Ormanımız ve Nişantepe Mahalle Evimizi büyükşehir belediyemizle tamamlayıp halkımızın hizmetine açacağız. İlçemizin ihtiyaçlarını biliyoruz, halkımızla da istişareler yapıp bu doğrultuda da yeni projeler üreteceğiz. Çekmeköy’ümüze 5 yıl boyunca hizmet edecek meclis üyesi arkadaşlarımla beraber çok güzel işlere imza atacağız. Komşularımızın yüzü gülecek,” dedi.

Genel ile ilgili diğer haberler
#NeGüzelsinÇekmeköy

Mobil Uygulamalarımız

Çekmeköy Belediyesi Android Uygulaması Çekmeköy Belediyesi IOS Uygulaması