Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

BAYRAM ÖNCESİNDE ANLAMLI DESTEK

14 Haziran 2024, Cuma

Çekmeköy Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi ilçede ikamet eden yetim ve öksüz çocuklar için özenle hazırlanan bayramlık kıyafetleri çocuklara teslim etti. Çocukların yüzlerindeki gülümseme ve heyecan görülmeye değerdi.

Hayatın her alanına dokunan çalışmalarına devam eden Çekmeköy Belediyesi, ilçedeki yetim ve öksüz çocuklara Kurban Bayramı öncesinde bayramlık sürprizi yaptı.  Yapılan çalışma ile ilçedeki 177 çocuk (98 aileye) ayakkabı, tişört, sweat,  pantolon, pijama takımı, eşofman gibi bayramlıklar hediye edildi. 

 

‘‘KURBAN BAYRAMI BİZİM KIYMETLERİMİZDEN BİR TANESİDİR’’

Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez’in selamını ailelere ve çocuklar ileten Çekmeköy Belediye başkan yardımcısı Vefa Vedat Budak şunları ifade etti: ‘‘Kurban Bayramı bizlere birlik, beraberlik ve yardımlaşmayı getiriyor. Kurban Bayramı aynı zamanda; dayanışma ve dini vecibelerimizi yerine gitmeye sağlıyor. Bugün bu kıymetlerde bir tanesi olan yardımlaşmayı Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştiriyoruz. Biz ailelerimize ve miniklerimize çok değer veriyoruz. Siz kıymetli misafirlerimiz kurban huzurlu bir şekilde geçirmenizi temenni ediyorum. Allaha emanet olun bayramınızı kutlu olsun.’’

Programa katılan aile ve çocuklar da yapılan yardımlardan dolayı Çekmeköy Belediyesi başkan yardımcısı Vefa Vedat Budak’a teşekkürlerini iletti. Dağıtılan kıyafetlerle birlikte, çocukların yüzlerindeki mutluluk ise etkinliğin en güzel görüntüsü oldu.

#NeGüzelsinÇekmeköy

Mobil Uygulamalarımız

Çekmeköy Belediyesi Android Uygulaması Çekmeköy Belediyesi IOS Uygulaması