Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

ÇEKMEKÖY’DE CUMHURİYET BAYRAMI’NIN 100. YIL COŞKUSU

29 Ekim 2023, Pazar

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100.yıl Cemal Güngör Parkı Amfi Tiyatro alanında gerçekleşen törenle coşkuyla kutlandı.

Cumhuriyet Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Çekmeköy’de de büyük bir coşku ve heyecan ile kutlandı. Taşdelen Mahallesi’nde bulunan Cemal Güngör Parkı Amfi Tiyatro’da gerçekleşen Cumhuriyet’in 100. Yıl kutlamaları; Çekmeköy Kaymakamı Resul Çelik, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, 15. Füze Üs Komutanı Kurmay Albay Hazel Coşkun, Çekmeköy İlçe Emniyet Müdürü Abdurrahman Soğuksu, Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Akhan, şehit ve gazi yakınları ile 7’den 70’e yüzlerce Çekmeköylü vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajının okunması ile devam etti.

Törende Cumhuriyet 100. yıl münasebetiyle gerçekleştirilen, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kros Koşusu ve Cumhuriyet
Bayramı ile ilgili oluşturulan resim, şiir ve çeşitli alanlarda yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol tarafından takdim edildi. Çekmeköy’de eğitim gören öğrencilerden oluşan folklor ekipleri yöresel halk oyunu gösterisi sergiledi. Öğrencilerin yan flüt ve piyano dinletisi eşliğinde Atatürk portresinin yer aldığı görsel sanat performansı ise vatandaşlar tarafından büyük beğeni topladı.

Büyük bir coşku, heyecan ve coşku ile kutlanan Cumhuriyet’i 100. Yıl kutlama programı öğrenciler ve bando takımının gerçekleştirdiği geçit töreni ile son buldu.

Genel ile ilgili diğer haberler