Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

ÇEKMEKÖY’DE VOLEYBOL TURNUVASI HEYECANI

28 Nisan 2023, Cuma

Çekmeköy okul sporları voleybol müsabakalarında kıyasıya mücadele içerisinde geçen final maçları sonrası dereceye giren takımlar belli oldu.

Çekmeköy Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı İlçe Spor Müdürlüğü ve Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile düzenlenen, “Çekmeköy Okul Sporları Voleybol Müsabakaları’nda” oynanan final maçları sonrası dereceye giren takımlar belli oldu. Ali Kuşçu İlköğretim Okulu Spor Salonu’nda oynanan final maçları sonrası düzenlenen kupa töreninde Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz İlçe Spor Müdürü Damla Doğru Yalçın ve Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan Bayrak dereceye giren takımlara kupa ve madalyalarını takdim etti. Eğitim yaşında gençlerin spora teşvik edilmesi için düzenlenen turnuvada takımlar doyasıya mücadele ederken karşılaşmalar renkli görüntülere de sahne oldu.

4 kategoride, 73 takımda 695 sporcunun mücadele ettiği müsabakada; Genç erkeklerde birinci Özden Cengiz Anadolu Lisesi, ikinci Güç Kardeşler Anadolu Lisesi, üçüncü Sezin Koleji oldu. Genç kızlarda mücadele eden okullarda; SEV Lisesi birinci, Özel Doğa Anadolu Lisesi ikinci, Özel Sezin Lisesi üçüncü oldu. Yıldız erkeklerde mücadele eden takımlarda Özel Sezin Ortaokulu birinci, Özel Ömerli Bahçeşehir ortaokulu ikinci, Özel Final Ortaokulu üçüncü olurken, küçük kızlarda Özel İELEV 125. Yıl Ortaokulu birinci, Özel düşünür Ortaokulu ikinci, Özel Modafen Ortaokulu üçüncü oldu.

Kupa töreninde konuşan Başkan Ahmet Poyraz, “Bizlerde belediye olarak iki tane daha okulumuzun bahçesine spor salonları yapacağız. Birçok okulda spor salonumuz var… Ali Kuşçu’da var, birçok ortaokulumuzun bahçesinde bu salonlarda var. Ama inşallah iki tanesini bu sene olmak üzere bütün okullarımızın bahçesine spor salonu yapma sözünü veriyorum. 700’e yakın genç kardeşim bu iş için mücadele ettiniz. Biz hep şunun inancındayız; 700’ünüz de ödül kazanmış gibisiniz, çünkü katılmak bir medeni cesarettir, önemli olan katılmak yarışmak ve bu salonda olmak.” dedi

 

Spor ile ilgili diğer haberler