Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

EĞİTİM DESTEĞİ İÇİN SON BAŞVURU TARİHİ 7 EKİM

1 Ekim 2022, Cumartesi

Çekmeköy Belediyesi’nin üniversite sınavını kazanarak kaydını yaptıran öğrencilere vereceği 1000 TL eğitim desteği için son başvuru tarihi 7 Ekim 2022 Cuma günü olarak belirlendi.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Ağustos ayı içerisinde gençlerle paylaştığı müjdede YKS’yi kazanarak üniversiteye kaydını yaptıran gençlere    1000 TL eğitim desteği sağlanacağı müjdesini vermişti. Bugüne kadar yaklaşık 2 bin gencin başvuruda bulunduğu destek için son başvuru tarihi 7 Ekim 2022 Cuma  günü olarak belirlendi.

Devlet, özel, vakıf fark etmeksizin üniversiteye yerleşen gençler; belirlenen tarihe kadar  www.cekmekoy.bel.tr adresi üzerinden eğitim desteğine başvurmaya devam edebilecekler.

Başvuruların geçerlilik kazanabilmesi için aşağıda hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir !

Bu hizmetten, 1 Ocak 2022 tarihinden önce Çekmeköy’de ikamet eden 2020-21 ve 2021-22 yılı mezunları faydalanabilecektir. Açıköğretim ve uzaktan eğitim öğrencileri başvuruda bulunamazlar.  Başvurunuzun kabulü için üniversiteye kayıt belgenizi mutlaka sisteme yüklemelisiniz. ( Üniversite tercih belgesi ya da kazandı belgesi kabul edilmemektedir) Kayıt için; İkametgah belgesi, lise diploması ve üniversite kayıt belgesi gerekmektedir.

Başvuru linki: https://bit.ly/3dzkvCY

 

 

Eğitim ile ilgili diğer haberler