Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

KONTEYNER KENTTE İLK ETAP ÇALIŞMALARINDA SONA GELİNDİ

1 Mart 2023, Çarşamba

Çekmeköy Belediyesi'nin Kahramanmaraş Afşin’de kuracağı konteyner kentte çalışmalar devam ediyor.

Depremin ilk anından itibaren sahada yer alan Çekmeköy Belediyesi, deprem sonrası yaraların sarılması için de bölgede çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Depremin hemen akabinde bölgeye ziyarette bulunan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, ziyaret sonrası belirlenen rota doğrultusunda bölgede konteyner kent kurulumu için tüm ekipleri seferber etti. İstanbul’da konteynerlerin yapımı aşamasından sevkiyatına kadar büyük bir titizlikle çalışma yapan ekipler, Afşin’de yeni yaşam alanı alt yapısı için çalıştı. Alt yapı çalışmalarının akabinde bölgeye ilk etapta kurulacak 200 konteynerin sevkiyatları ve konumlandırmaları başladı.  

Afşin Kaymakamlığı ve AFAD’la koordineli gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde inşa edilen yeni yaşam alanında; mescid, çocuk oyun alanları, aydınlatma, oturma ve dinlenme alanları yer alacak. İlk alanın tamamlanmasının ardından ek olarak 100 konteyner daha bölgeye konumlandırılacak. Böylelikle en az 3 bin vatandaşın barınma sorununa çözüm getirilmiş olacak.

 

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz “ Allah milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın. Yaraların sarılması için devlet millet el ele çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz. Devletimizin inşa edeceği konutlar tamamlanana kadar hemşehrilerimizi misafir edeceğimiz konteyner kentimizde ilk etap çalışmalarımız hızla ilerliyor. Belediye başkan yardımcılarımız, teknik ekiplerimiz işin en kısa sürede tamamlanabilmesi için 7/24 mesailerinin başındalar. İnşallah çok kısa bir sürede burayı tamamlayıp vatandaşlarımıza teslim edeceğiz. “ dedi.

 

Genel ile ilgili diğer haberler