Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

KÜLTÜR GEZİLERİNE BAŞVURULAR BAŞLADI

7 Nisan 2023, Cuma

Kültür ve sanat alanında yaptığı çalışmalara hız kesmeden devam eden Çekmeköy Belediyesi; Çanakkale, Safranbolu, Edirne ve Bursa’ya kültür gezileri düzenliyor

Çekmeköy Belediyesi, şanlı tarihimiz ve kültürel değerlerimizi yakından tanıtmak için, ilçede ikamet eden vatandaşlar için; Çanakkale, Safranbolu, Edirne ve Bursa’ya kültür gezileri düzenliyor. Bu yıl düzenlenecek Kültür Gezileri için 10-19 Nisan tarihleri arasında; Merkez Bina Seri Nokta, Madenler Seri Nokta, Adnan Menderes Kültür Merkezi, Alemdağ Seri Nokta ve Mobil Seri Nokta Aracı’ndan kayıtlar alınacak. Geziler 24 Nisan -13 Mayıs tarihleri arasında her gün yapılacak şekilde planlandı. Kayıt yaptıran vatandaşlar kayıt yaptırdıkları gezi ve günlerini , otobüs hareket noktalarını seri noktalarda kayıt yaptırırken yetkili personelden öğrenebilecekler. 

 

Kayıt esnasında ve öncesinde en çok sorulan sorular ve cevapları aşağıdaki gibidir.

  1. -          Gezilerimiz Çanakkale, Safranbolu, Edirne ve Bursa’yadır.
  2. -          Gezilerimiz ikameti Çekmeköy’de olanlara yöneliktir. Çekmeköy dışı müracaatlar kabul edilmeyecektir.
  3. -          6 yaşın altındaki çocuklar geziye (velisiyle birlikte olsa bile) katılamazlar
  4. -          Müracaat ancak kimlik kartı ile yapılabilecektir. Kişi, nüfus cüzdanıyla birlikte sadece eşi ve çocukları için kayıt yaptırabilir
  5. -          Toplu kayıt yapılmayacaktır
  6. -          18 yaşından küçük olanlar ancak velileriyle birlikte gidebilirler
  7. -          Kayıtlar sadece seri noktalardan yapılacaktır. (Adnan Menderes Gençlik ve Kültür Merkezi Seri Nokta – Alemdağ Seri Nokta- Madenler Seri Nokta- Çekmeköy Belediyesi Merkez Bina Seri Nokta - Mobil Seri Nokta Aracı)
  8. -          Otobüsler belirtilen saat ve belirtilen yerlerden kalkacak ve gezinin bitiminde aynı noktaya dönecektir.  Bunun dışında -molalar haricinde- ara duraklar olmayacaktır.

 

#NeGüzelsinÇekmeköy

Mobil Uygulamalarımız

Çekmeköy Belediyesi Android Uygulaması Çekmeköy Belediyesi IOS Uygulaması