Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

KURBAN KESİM ALANLARINDA DENETLEME

12 Haziran 2024, Çarşamba

Çekmeköy Belediyesi, yaklaşan kurban bayramı öncesinde oluşabilecek tüm sorunların önüne geçebilmek adına ilçe kurban komisyonu tarafından belirlenen kurban kesim ve satış alanlarında uzman ekiplerle denetlemelerine devam ediyor.

Kurban bayramına sayılar günler kala Çekmeköy Belediyesi zabıta ekipleri ve veteriner hekimleri, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Seyfettin Yıldırım ile denetimler gerçekleştirdi. İlçe kurban komisyonunca belirlenen kesim ve satış alanlarında vatandaşların sağlıklı ortamlarda güvenle kurban kesebilmeleri için bayram boyunca sahada olacak ekipler, gerekli hijyen ve güvenlik denetimleri yaptılar. Belirlenen 38 kesim ve satış alanı dışında gerçekleşecek usule aykırı işlemler için zabıta ve veteriner ekiplerde tedbir amaçlı bayram boyunca sahada olacaklar.

 

BAYRAM ÖNCESİ VE SONRASINDA SAHADAYIZ

Ekiplerle birlikte ilçe kurban komisyonunca belirlenen kesim ve satış alanlarını denetleyen Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Seyfettin Yıldırım “Başkanımız Orhan Çerkez’in talimatıyla sahada her alanda çalışmalar yapıyoruz. İlçe Komisyonunca belirlenen alanlarda belediyemiz görev ve sorumluluk uhdesinde kalan konularda titizlikle incelemelerimizi de sürdürüyoruz. Halkımızın içi rahat olsun. Zabıta ekiplerimiz ve veterinerlerimiz bayram boyunca temiz çevre ve güvenli kesim için görevlerinin başında olacaklar. Çağrı merkezimizde komşularımızın taleplerini alacak ve anında çözüme kavuşturacak” dedi.

 

Toplum sağlığı ve temiz çevre için bayram boyunca belirlenen kesim alanları dışında kesim yapılamayacak. Usule aykırı kesimler için belediye çağrı merkezine 0216 600 0 600 numaralı telefondan ulaşılabilecek.

 

 

 

 

 

 

Genel ile ilgili diğer haberler
#NeGüzelsinÇekmeköy

Mobil Uygulamalarımız

Çekmeköy Belediyesi Android Uygulaması Çekmeköy Belediyesi IOS Uygulaması