Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

SİYASİ PARTİLERE BAYRAM ZİYARETİ

13 Haziran 2024, Perşembe

Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez, Kurban Bayramı öncesinde Çekmeköy’de faaliyet gösteren siyasi partileri ziyaret edip bayramlaştı.

Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez, 31 Mart Yerel Seçimi sonrasında, AK Parti, Büyük Birlik Partisi, Zafer Partisi, Gelecek Partisi, Yeniden Refah Partisi, İYİ Parti, Saadet Partisi ve DEM Parti’nin Çekmeköy İlçe Başkanlıklarını ziyaret edip, ilçe yönetimleri ve partililerle bayramlaştı.   Ziyaretlerde, Çekmeköy’e yapılan ve yapılması planlanan yatırımlar üzerine iş birliği ve fikir alışverişinde bulunuldu.  Başkan Çerkez’in, siyasetten uzak ve sevgi dili ile yaptığı bu ziyaretler siyasi partiler ve Çekmeköy kamuoyu tarafından takdir topladı.

 

 

‘‘ÇEKMEKÖY’DE HİZMET ETME ZAMANI’’

Yapılan ziyaretlerde Başkan Çerkez, çözüm odaklı olmanın ve ortak kararlar almanın önemine değindi.  Ziyaretlerde ağırlıklı olarak; şehir meydanı, imar, yapılaşma, mahallelerin genel durumu, çocuklar, taziye evi, ekonomi, kreş, kent lokantası, devlet hastanesi, ulaşım, Taşdelen Meydan Projesi, sokaklar, kütüphane, sosyal kafeler, metro, otobüs hatları ile Taşdelen Kavşak çalışması gibi konular üzerine yoğunlaştı.  

‘‘SANDIK KAPANDI’’

Siyasi partilere yapmış olduğu ziyaretle ilgili açıklama yapan Başkan Çerkez şunları ifade etti: ‘‘Ülkeye hizmet çok önemli. Ortak çalışmak için biz buradayız. Komşularımızın yanındayız. Millet rahat etsin diye çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Seçimler geldi geçti. Şimdi insan ve bölge ayırt etmeden hizmet zamanı, yapıcı olacağız, ülkeyi sevmeyen hizmet edemez. Biz yapılanların üzerine yenilerini eklemek için ve yapılan bazı yanlış işleri düzeltmek için geldik. Halk bunları yapalım diye bizi seçti. Yapılan yanlış işleri düzelteceğiz. Düzeltirken şehrimize yeni eserler ve projelerde kazandıracağız’’ dedi.

 

 ‘‘SİYASİ PARTİLERİMİZDEN BİZE KATKI YAPMALARINI BEKLİYORUZ’’

Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaretlerde Başkan Çerkez açıklamalarına şöyle devam etti:  ‘‘31 Mart 2024 seçimlerinde bütün siyasi partiler çalışmalarını yaptı.  Seçimin de bir galibi var. Millet bize bunu layık gördü. Biz bir aileyiz. İlçe Sınırlar içerisinde herkes eşit.  Parti rozetini biz bir kenara bıraktık. Belediye milletin yeridir, halkın iradesine herkesin saygı göstermesi gerekir. Çekmeköy Belediye Başkanı herkesin başkanıdır. Biz insanımızı önemsiyoruz yaptığımız bütün işlerde yasalar, kurallar, bilimin ışığında işlerimizi yapıyoruz. Şehrimize modern hale getireceğiz. Hizmet edip, herkese eşit adil bir düzen sağlamaya çalışıyoruz. Çekmeköy ilçesine sevmenin bedeli ilçeye en iyi şekilde hizmet etmektir.  Biz bu bedeli ödemeye hazırız. Siyaset olarak farklı düşünce tarzlarını sahip olsak da Çekmeköy için bir olma zamanı gelmiştir. Çekmeköy ilçesinde herkese iş ve aş var; yeter ki biz yaptığımız işi sevelim. Sizlerde siyasi parti olarak 31 Mart yerel seçiminde çalışmalar yaptınız.  Bu yüzden size geldik.  Her siyasi parti vatandaş temsilcisidir. Vatandaşımızı çok önemsiyoruz ve seviyoruz. Bugünde bu sebeple sizlerle istişare için bir araya geldik’’ dedi.

 

Genel ile ilgili diğer haberler
#NeGüzelsinÇekmeköy

Mobil Uygulamalarımız

Çekmeköy Belediyesi Android Uygulaması Çekmeköy Belediyesi IOS Uygulaması