Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

“TAY” ÇİZGİ FİLMİNDE KOLTUKLAR GAZZE’DE KATLEDİLEN ÇOCUKLAR İÇİN AYRILDI

20 Kasım 2023, Pazartesi

Çekmeköy Belediyesi,  Dünya Çocuk Hakları Günü’nde Gazze’de şehit edilen çocukların isimlerinin yer aldığı salonda çizgi film gösterimi gerçekleştirdi.

Dünya Çocuk Hakları Günü’nde Çekmeköy Belediyesi, Turgut Özal Kültür Merkezi’nde Gazze’de şehit edilen çocuklar anısına çizgi film gösterisi düzenledi. “TAY” isimli çizgi filminin gösterildiği etkinlikte salonda ki tüm koltuklarda Gazze’de şehit edilen çocukların isimleri yer alırken dışarıdan hiçbir izleyici alınmadı.

Düzenlenen etkinlikle, insanlığın onur sınavı haline gelen Gazze konusunda sessiz ve kayıtsız kalmanın gelecek nesiller tarafından yargılanacak bir ihmalkârlık olacağına dikkat çeken Çekmeköy Belediyesi bu programla herkesi Gazze'deki katliama karşı duyarlı olmaya davet etti.

İstanbul’da ki 25 ilçe belediyesi bir ay boyunca 11 farklı türde düzenleyecekleri etkinliklerle Gazze konusundaki tarihsel ve sosyal bağlamın yeniden anlaşılması, toplumsal hafızanın korunması ve İsrail’in 75 yıldır Gazze’ye karşı uyguladığı soykırımın kamuoyuna anlatılması hedefleniyor. İstanbul İlçe Belediyeleri 7 Ekim’den bu yana Gazze’de yaşanan soykırıma dikkat çekmek maksadıyla 20 Kasım-30 Aralık 2023 tarihleri arasında “İnsanlığın Onur Sınavı: Gazze” başlığıyla içeriğinde konferans, söyleşi, tiyatro ve film gösterimi, konser, panel, şiir dinletisi, yarışma ve sempozyum gibi pek çok kültürel faaliyetin yer alacağı bir dizi etkinlikte düzenleyecek.

#NeGüzelsinÇekmeköy

Mobil Uygulamalarımız

Çekmeköy Belediyesi Android Uygulaması Çekmeköy Belediyesi IOS Uygulaması