Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

TOGG ŞEHİDİMİZİN EVLADI İÇİN YOLLARDA

10 Haziran 2024, Pazartesi

Çekmeköy Belediyesi envanterinde bulunan, şehit ve gazi yakınları için tahsis edilen TOGG, genç Umut’u YKS’ye gireceği okula ulaştırdı.

Geçtiğimiz aylarda Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez tarafından hayata geçirilen proje ile belediye envanterinde bulunan TOGG şehit ve gazi yakınlarına hizmet vermeye başlamıştı. Bu hizmet için kurulan özel ekipler şehit ve gazi yakınlarından gelen tüm çağrılara cevap verip çalışma yapmaya devam ediyor.

Proje kapsamında son olarak YKS’ye girecek Çekmeköylü şehit evladı Umut’ta sınava gireceği okuluna ulaştırıldı. Umut’un annesinden gelen talep üzerine sınavın yapılacağı 8-9 Haziran tarihlerinde Umut’u Merkez Mahallesi’nde bulunan evinden alan belediye ekipleri,  sınava gireceği Üsküdar’daki okuluna ve sonrasında tekrar evine kadar ulaşımını güvenle sağladı. Hizmetten memnun kaldığını ifade eden genç Umut “Sınavım iyi geçti. Bilgisayar mühendisliğini hedefliyorum. Bizi bu hizmeti sağlayan Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez’e teşekkür ediyorum’ dedi.

 

 

HER ZAMAN EMRİNDEYİZ UMUT

Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez “ Belediyemiz envanterinde bulunan, şehit ve gazi ailelerimizin emrine tahsis ettiğimiz TOGG, dün ve bugün çok güzel, hayırlı bir görev yaptı. Şehidimizin eşinin talebi üzerine, biricik evladı Umut’u üniversite sınavı için evinden alıp, sınav sonrası evine bıraktık. Umut’un başarılı olacağını ve çok istediği bilgisayar mühendisliğini kazanacağını gönülden istiyorum. Türkiye Cumhuriyeti’ne emanet evladım Umut; her zaman emrindeyim. Üniversite bitene kadar bursun benden. Bu güzel vatanın siz canım evlatlarımıza ihtiyacı var” dedi.

 

Genel ile ilgili diğer haberler
#NeGüzelsinÇekmeköy

Mobil Uygulamalarımız

Çekmeköy Belediyesi Android Uygulaması Çekmeköy Belediyesi IOS Uygulaması