Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta
 • NİŞANTEPE MAHALLESİ’NDE BULUNAN KAÇAK YAPILARIN YIKIMIYLA İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

  İlçemizde bulunan Nişantepe Mahallesi’nde; 3194 sayılı imar kanununa uygun olmayan kaçak olarak inşa edilen yapıların yıkılması sonrası bir takım çevrelerce kasıtlı ve iyi niyetli olmayan, gerçeklerle alakası bulunmayan, toplumu yanlış bilgilendiren ya da kasıtlı olarak yanlış bilgilendirmeyi amaçlayan yayınları yakından takip ediyoruz.

  30.05.2023 Salı günü Nişantepe Mahallemizde bulunan 571/2-548/4-565/7 hisseli parsellerde yapılan kaçak yapıların yıkımı kanunlara uygun şekilde yapılmıştır. Söz konusu yapılar; daha önce birden fazla şekilde olmak kaydıyla durdurulmuş ve gerekli yasal uyarılar yapılmış olmasına rağmen seçim bir fırsat bilinerek tamamlanmak istenmiş, ekiplerimizde bu duruma müsaade etmemiştir. Ayrıca söz konusu parsellerin tamamının hisseli olması, hisseler için malikler bazında herhangi bir uygulama yapılmamış olması da bu parsellerde yapı inşa edilemeyeceğinin açık bir kanıtıdır.

  Bazı basın organlarında yaşlı kadınların sokağa atıldığı, evler boşaltılırken vatandaşlara şiddet uygulandığı, seçimden önce izin verip seçimden sonra yapıların yıkıldığı iddiası da tamamen asılsızdır. Söz konusu yapıların bir kısmı henüz tamamlanmış, 1 yapı ise yıkılmasının önüne geçilebilmesi için içerisinde sadece iki adet koltuğu bulunan tek odalı bir yapıdır. Bu yapılar boşaltılırken içerisindeki hiçbir eşyaya zarar verilmemiş, hiçbir vatandaşa zor kullanılmamıştır. Ayrıca bu yapılar için izin verilmemiş, aksine kaçak yapı oldukları fotoğraflarla belgelenmiştir.

  Kasıtlı haberlerle maksadını aşan, toplumu kine ve nefrete sürükleyen bazı basın yayın organları şunu bilmelidirler ki; Çekmeköy’de yaşayan  Roman vatandaşlarımızla belediyemiz etle tırnak gibidirler. Sadece bu yıl içinde;  İlçemizde çiçekçilik yapan Roman kardeşlerimiz için 15 adet çiçek evini tamamlayıp kendilerine teslim ettik. Birçok basın kuruluşunu da misafir ettiğimiz programlarda çeşitli eğlenceler düzenleyip toplu nikah törenlerini kıydık. Roman vatandaşlarımızın çocukları için Gençlik Spor İlçe Müdürlüğümüzle “ Spor Her Yerde, Spor Mahallende” etkinliği düzenledik. Yine Roman vatandaşlarımızın yoğun olarak yaşadığı Nişantepe Mahallemizde; okul, aile sağlığı merkezi ve kütüphane çalışmalarımızda devam ediyor. 

  Maksatlı ve yalan hiçbir haber amacına ulaşmayacak,  doğrular karşısında yenik düşecektir. Bu tür yaklaşımlar kurumumuzu kanunların uygulayıcısı olmaktan da alı koyamayacaktır. 

  Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur

  Detaylı Bilgi
  2 Haziran 2023, Cuma
 • ÖZEL ÇOCUKLAR PİKNİKTE BULUŞTU

  Çekmeköy’de özel gereksinimli çocuklar ve aileleri gelenekselleşen piknik programında buluştu. Piknik alanında gönüllerince eğlenen vatandaşlar unutulmaz bir gün yaşadı.

  Detaylı Bilgi
  12 Mayıs 2023, Cuma
 • BAKAN KURUM ENGELSİZ YAŞAM FESTİVALİ’NE KATILDI

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Çekmeköy Belediyesi’nin 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında düzenlediği “2. Engelsiz Yaşam Festivali’ne” katıldı. Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın ev sahipliğinde düzenlenen festivalde özel gereksinimli bireyler ve aileleri gönüllerince eğlendi.

  Detaylı Bilgi
  11 Mayıs 2023, Perşembe
 • BAŞKAN POYRAZ UZAY VE TEKNOLOJİ MERKEZİ’NDE İNCELEME YAPTI

  Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Uzay ve Teknolojileri Merkezi’ni ziyaret ederek yapılan yenileme çalışmalarını yerinde inceledi.

  Detaylı Bilgi
  10 Mayıs 2023, Çarşamba
 • TOGG ÇEKMEKÖY SOKAKLARINDA

  Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz yerli ve milli otomobil TOGG ile Çekmeköy'ün sokak ve caddelerinde turladı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği TOGG T10X daha sonra Şehit Arif Kalafat Parkı ve Taşdelen Meydanı'nda sergilendi.

  Detaylı Bilgi
  9 Mayıs 2023, Salı