Tarih : 17 Ocak 2021 Pazar

KARLA MÜCADELE EKİPLERİ İŞ BAŞINDA

Çekmeköy Belediyesi karla mücadele ekipleri 7/24 esasına dayalı olarak caddelerin ve sokakların açık tutulması için çalışmalarına başladı.

Özlemle beklenen kar yağışı tüm İstanbul’da olduğu gibi Çekmeköy’de de etkisini gösterdi. Vatandaşlar kar yağışının keyfini çıkarırken Çekmeköy Belediyesi’ne bağlı ekipler ulaşımın aksamaması için 21 mahallede 7/24 çalışmalar yapıyor.

5 adet kar küreme, 5 adet tuzlama aracı, 4 adet greyder, 8 adet iş makinası 10 adet kamyon ve 50 personele gerçekleşen çalışmalar, Ekşioğlu Mahallesi’nde bulunan kademe binasından yönlendiriliyor. GPS ve kamera sistemi ile takip edilen karla mücadele çalışmalarında vatandaşlardan gelen istek ve talepler doğrultusunda araçlar ilgili bölgeye yönlendirilerek sorunların çözüme kavuşturulması amaçlanıyor.

Vatandaşlar kar yağışı sebebiyle yaşanılabilecek olumsuzluklara karşı 0216 600 0 600 numaralı telefondan ve Çekmeköy Belediyesi sosyal medya hesaplarından ekiplere ulaşabilecekler.

 

Yaya Kaldırımlarıda Temizleniyor

               

Yoğun kar yağışı sebebiyle kaldırımlarda oluşan kar birikintileri Çekmeköy Belediyesi ekipleri tarafından temizleniyor. Vatandaşların yaya kaldırımlarında kaza yaşamaması için ekipler tuzlama ve temizlik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

 

 

Güncelleme Tarihi : 17 Ocak 2021 Pazar

Lütfen telefonunuzu dik konuma getirin.