Tarih : 3 Ocak 2022 Pazartesi

MANEVİYAT ATÖLYESİ İLK MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI

Çekmeköy Belediyesi “Kadın Aile ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi” çalışmalarına devam ediyor

Çekmeköy Belediyesi “Kadın Aile ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi” tarafından organize edilen"Aile Olmak ve Aile İçinde Sağlıklı İletişim" başlıklı maneviyat atölyesi ilk misafirlerini Hamidiye Kültür Merkezi’nde ağırladı. Kadınlara özel olarak düzenlenen ve belirli aralıklarla yapılması planlanan Maneviyat Atölyesi’nin ilk konuşmacısıÇekmeköy Müftülüğü Vaizi Türkan Demirci oldu. Demirci; katılımcılara toplumun can damarı olan ailenin, sağlam temeller üzerine nasıl kurulabileceği konusunda bilgiler aktardı.

Türkan Demirci;  “Kadın-erkek herkes bir ömürboyumutlu olmak ümidiyleyuva kurar. Aynı evi paylaşmak, çocuk sahibi olmak, maddi-manevi sorumluluklar gibi birtakım konular yüzünden pek çok sorunla karşılaşılabiliriz. Bazılarımızkarşılıklı anlayışla bu sorunları çözerken, kimilerimiz isederin yaralar alırız. Yaşanmasını hiç istemediğimiz bu olumsuz durumlarda çiftler kadar maalesef çocuklar da zarar görüyor. İyi bir Aile olmanın temelinde sevgi, saygı ve güvenin yattığını belirtti.” Demici konuşmasına “Birbirini seven, sayan ve bunları gerçek manada hayata yanısıtan bir ailenin sarsılması ve hatta yıkılması Allah’ın izniyle mümkün değildir. Böyle bir atmosferin içinde yetişen çocuklarımız entemel ihtiyacı olan sevgiyi alacağından sağlıklı nesiller olarak hayata atılmış olacaktır. Unutmayalım, mutlu olmak bizim elimizde… Yeter ki isteyelim! “ dedi.

 

Türkan Demirci, bir buçuk saat süren programın sonunda, katılımcılardan gelen soruları cevapladı.

Maneviyat Atölyesi derslerine katılmak isteyen vatandaşlar, Hamidiye Kültür Merkezi’nde bulunan Kadın Aile ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nden detaylı bilgi alabilecekler.

 

 

Güncelleme Tarihi : 3 Ocak 2022 Pazartesi

Lütfen telefonunuzu dik konuma getirin.