Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Müdürlük Faaliyetleri

1) 2009 SBS TÜRKİYE BİRİNCİSİNE BAŞKANDAN HEDİYE

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, 2009 SBS’de 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olan Alihan Ayata’ya dizüstü bilgisayar hediye etti.

2) ÇEKMEKÖY OKULLARINDA 100 TEMEL ESER SEVİNCİ
Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ilçede bulunan ilköğretim okullarının kütüphanelerine 120 adet 100 Temel Eser hediye etti.

3) ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ’NDEN EĞİTİME DESTEK
Müdürlüğümüz Çekmeköy genelinde ihtiyaç sahibi 300 öğrencinin kıyafet ve kırtasiye ihtiyaçlarını karşıladı.

4) ÇEKMEKÖY’DE ÖĞRENMENİN YAŞI YOK
Çekmeköy Halk Eğitim Merkezi kursları kapsamında verilen yetişkinler için “okuma yazma” kursları yeni mezunlar verdi. Hamidiye Kültür Merkezinde gerçekleşen programda mezuniyet heyecanı yaşayan kursiyerlerin kendi yazdığı şiirler beğeni topladı. Program Halk Eğitim Merkezi Halk müziği öğrencilerinin verdiği konserle sona erdi.

ÇEKMEKÖY YAZ ŞENLİKLERİ

1) ÇEKMEKÖY’DE YAZLIK SİNEMA KEYFİ
Çekmeköy Belediyesi tarafından düzenlenen Yaz Sinema Geceleri 04 Temmuz-1 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşti. Çekmeköy’ün her noktasında gerçekleştirilen sinema gecelerinde: VALİ, AROG ve BOLT filmleri gösterildi. Sinema gecelerine 10 binden fazla Çekmeköylü katılım gösterdi.

2) SÜHEYL VE BEHZAT UYGUR TİYATROSU ÇEKMEKÖY’DE
Çekmeköy Yaz Şenlikleri kapsamında Süheyl ve Behzat Uygur Tiyatrosu Tuhaf İkili isimli oyunu sahneledi. Oyun Doğa Parkı ve Amfi Tiyatro’da toplam 3 ayrı gösteri gerçekleşti. Programa 20 bin civarında izleyici katıldı.

3) KONSERLER
Yaz şenlikleri kapsamında Çekmeköylüler değişik konser organizasyonlarıyla bir araya geldiler. Amfi Tiyatro ve Çekmeköy Doğa Park’ta gerçekleştirilen organizasyonlara binlerce Çekmeköylü katıldı.

SOSYAL VE KÜLTÜREL ORGANİZASYONLAR

1) ÇEKMEKÖY İLÇESİNDE ANNELER GÜNÜ KUTLANDI
Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Çekmeköylü annelerin anneler gününü karanfillerle kutladı. Çekmeköy’ün merkezi caddelerinde gerçekleştirilen programa Başkan yardımcıları ve Meclis Üyeleri de iştirak ettiler.

2) ÇEKMEKÖY’DE AŞURE GÜNÜ BEREKETİ
Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Aşure Günü münasebetiyle düzenlenen aşure dağıtımına katıldı. Aşure Günü münasebetiyle Çekmeköy Belediyesi’nin 48 noktada dağıttığı geleneksel Muharrem tatlısı Aşure ile Çekmeköy Sokakları tatlandı.

3) ÇEKMEKÖY DAĞ BİSİKLETİ YARIŞLARINDA GÖRSEL ŞÖLEN
Çekmeköy’ün eşsiz doğasında gerçekleşen “Çekmeköy Dağ Bisikleti Yarışları”nın birinci etabı tamamlandı. Çekmeköy Ormanlarında kış mevsiminin sessizliğini “Çekmeköy Dağ Bisikleti Yarışları” bozdu. Üç etap olarak organize edilen yarışların birinci etabı 20 Aralık Pazar günü Saat 10:30’da yapıldı. Türkiye’nin dört bir yanından gelen profesyonel 118 bisikletçinin katıldığı yarışlarda Çekmeköylü gençlerin yarışa olan ilgisi ve performansı dikkat çekti.

4) ÇEKMEKÖY’DE RAMAZAN 
Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, iftarını halkın sofrasında açıyor. Akparti Çekmeköy İlçe Başkanı Şahmettin Yüksel, Belediye Başkan yardımcıları, Meclis Üyeleri ve Birim Müdürleri tarafından Çekmeköy’de evler ziyaret edildi. İhtiyaç sahibi 8588 aileye kumanya desteği verildi. Kumanya yardımı için 15 kişilik bir ekiple 5000 aile tarandı. Her bir aile ile tek tek anket yapılarak bilgileri toplandı. Ramazan ayında oluşturduğumuz bir ekiple birlikte gece yarılarına kadar ev ev dolaşılarak kumanyalar dağıtıldı.

5) ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ’NDEN EN GÜZEL BAYRAM HEDİYESİ
Bedensel ve zihinsel özürlü Can Yalçınkaya için Çekmeköy Belediyesi harekete geçti. Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz evlerinde ziyaret ettiği Yalçınkaya ailesine ayakta dik pozisyonlama cihazı olarak adlandırılan araç hediye etti.

6) ÇEKMEKÖY MİLLİ ŞAİRİNİ UNUTMADI
Hayatının bir dönemini Çekmeköy Alemdağ’da geçiren Mehmet Akif Ersoy vefatının 73. Yılında şiirleriyle yâd edildi.Milli mücadele döneminin önemli isimlerinden biri olan Mehmet Akif Ersoy’u anlamak ve anlatmak için düzenlenen gecenin ev sahipliğini Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz yaptı. 1000’e yakın Çekmeköylünün katıldığı program Uğur Arslan’ın birbirinden güzel şiirleriyle noktalandı. Her katılımcıya “SAFAHAT”ın hediye edildiği programda ayrıca İstiklal Marşı okuma birincileri de Başkan Ahmet Poyraz’dan hediyelerini aldılar.

7) ÇEKMEKÖY’DE DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ
Çekmeköy Belediyesi 3 Aralık Uluslararası Engelliler Günü münasebetiyle yemek düzenledi. Çekmeköy Sakatlar Derneği ve Anadolu Sakatlar Derneği üyelerinin ve Çekmeköy Belediyesinde kayıtlı engelli vatandaşların katıldığı yemeğe Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ev sahipliği yaptı. Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Engelliler Günü yemeğinde rehabilitasyon merkezi yapılacağı müjdesini verdi.

Dökümanlar