Tarih : 26 Mayıs 2021 Çarşamba

PARKLAR YAZ AYLARI İÇİN HAZIRLANIYOR

Çekmeköy Belediyesi’ne bağlı ekipler parklarda bakım ve onarım çalışmaları yapıyor

 

Yaz ayları öncesinde parklarda yenileme, temizlik, çiçek dikimi, budama, çim serimi bakım ve onarım çalışmaları yapan Çekmeköy Belediyesi Park ve Bahçeler ekipleri, eksikleri tespit edilen parklara yeni çöp kutuları ve banklar yerleştirildi.

 

Yeşilin kalbi ilçemizde atıyor diyen Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz “ Geçtiğimiz yıl tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs döneminde uygulanan tedbirler sebebiyle parklarımızı zaman zaman kapatmak durumunda kaldık. Bu süreler içerisinde bakım ve onarım gibi birçok çalışma gerçekleştirerek park ve bahçelerimizi yeniledik. Bu yıl ise gerçekleşen rutin çalışmalarımıza ek olarak yaz aylarında daha sık kullanılan parklarımız için çevre düzenlemelerimizi yaptık. Vatandaşlarımızdan gelen istekler ve talepler doğrultusunda hizmetlerimizi şekillendirerek parklarımızın eksiklerini tespit ettik. Yapılan çalışmalar neticesinde parklarımız yaz aylarına hazır. Hemşehrilerimizin doyasıya eğlenip güzel anılar biriktireceği güzel bir yaz geçirmelerini temenni ediyorum,” dedi.

 

 

Doğa Park spor alanının üstü kapatıldı

 

Başkan Poyraz “ Şehit Üsteğmen Arif Kalafat Doğa Parkı’nda bulunan spor aletlerinin bulunduğu alanın üstü açıktı. Yağmur ve kar yağışı sırasında da spor yapmak isteyen hemşehrilerimiz hem sosyal medya üzerinden hem de parkı ziyaret ettiğimiz anlarda bu alanın üstünün kapatılmasını istiyordu. Biz de hemşehrilerimizin talebi üzerine bu alanın üstünü kapattık. Hayırlı uğurlu olsun. “dedi.

 

Güncelleme Tarihi : 26 Mayıs 2021 Çarşamba

Lütfen telefonunuzu dik konuma getirin.