Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

Ağaç Envanteri Bilgi Sistemi Projesi;Coğrafi Bilgi Sistemi (CBS) yardımıyla kent içindeki ağaçların bireysel özelliklerinin ve ağaçlar ile ilgili yapılan çalışmaların  bilgilerinin kaydedildiği bir veri tabanı ile bilişim alt yapısına alınmasıdır.

Ağaç Envanter Bilgi Sistemi Projesi

Proje Konuları
Proje Hedef Kitle

Ağaç Envanter Bilgi Sistemi Projesi

Ağaç Envanteri Bilgi Sistemi Projesi;Coğrafi Bilgi Sistemi (CBS) yardımıyla kent içindeki ağaçların bireysel özelliklerinin ve ağaçlar ile ilgili yapılan çalışmaların  bilgilerinin kaydedildiği bir veri tabanı ile bilişim alt yapısına alınmasıdır.

Ağaç Envanteri Bilgi Sistemi Projesi ile ilçemizde bulunan ağaçların sürdürülebilir şekilde ortamlarının ve sağlık durumlarının iyileştirilmesi, dikim, bakım ve koruma gibi çalışmalarının disiplinli bir şekilde yürütülmesi, kişi başına düşen ağaç sayısının artırılması, ilçenin estetik ve işlevsel amaçlı tesisi ve kullanımı için altlık teşkil etmesi ve tüm bilgilerin her ağaca özel kimlik verilerek, şeffaflık ilkesi ile kamu kurumlarına, üniversitelere, STK’lara ve halka sunulması amaçlanmıştır. Ayrıca halkın ağaçlar hakkında bilgi edinme ve daha bilinçli davranmasına da katkı sağlamak ve belediyenin ağaçlar hakkında raporlama, periyodik bakım, ağaç yoğunluğu gibi bilgilere bilişim alt yapısı kullanarak anlık ve hızlı ulaşmasını sağlamaktır.

Proje kapsamında Hamidiye Mahallesi, Barış Yolu Caddesi ve Mimar Sinan Mahallesi, Mimar Sinan Caddesi pilot bölge belirlenmiş olup, ağaç envanteri çalışmaları devam etmektedir.

Dökümanlar
Diğer Projeler