Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

“Ailem Bilir” yarışması Web TV ve Çekmeköy Belediyesi sosyal medya hesaplarından yayınlanmak üzere hazırlanmış bilgi yarışması temalı bir programdır. 

Ailem Bilir Bilgi Yarışması

Proje Konuları
Proje Etiketleri
Proje Hedef Kitle

Ailem Bilir Bilgi Yarışması

AİLEM BİLİR BİLGİ YARIŞMASI

Proje Başlangıç Tarihi : 05.05.2020

Proje Finansmanı        : Öz kaynak

“Ailem Bilir” yarışması Web TV ve Çekmeköy Belediyesi sosyal medya hesaplarından yayınlanmak üzere hazırlanmış bilgi yarışması temalı bir programdır. Bu programla Koronavirüs günlerinde karantinaya uyarak evlerinde bekleyen ailelerin tüm aile fertleriyle birlikte keyifli vakit geçirebilmesi, eğlenirken hem Çekmeköy’ümüz hem de birçok farklı konu hakkında ilginç bilgiler edinmesi amaçlanmaktadır. Yarışma Nasıl Yapılıyor?

Çekmeköy Belediyesi Ailem Bilir yarışmasında başvuru kabulünün ardından aileler eşleştiriliyor. Eşleştirmenin ardından iki ailenin mutabık kaldığı gün ve saate ailelere ulaştıracağımız bilgisayardan yarışmaya online olarak görüntülü konuşarak yapılıyor. Yarışmada aynı anda her iki aileye sırasıyla toplam 15 soru soruluyor. Her sorunun cevaplama süresi 15 saniyedir.  Yarışmada eşitlik olması durumunda 5 joker soru sorularak, sorulan sorulara ilk yanlış cevabı veren aile  günün kaybedeni oluyor.   Yarışma esnasında internet ve görüntülü konuşma yapılacak bilgisayarlar Çekmeköy Belediyesi tarafından sağlanıyor.

Dökümanlar
Diğer Projeler