Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

Çekmeköy Belediyesi olarak özgün, bilimsel akademik altyapısı ile Uluslararası standartların üstünde inşa ettiğimiz Türkiye’nin en kapsamlı Engelsiz Yaşam Merkezini kurduk. 

Çekmeköy Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi

Adres Bilgisi

Merkez Mahallesi Selimiye Caddesi No: 17 Çekmeköy
  • Proje Yılı

    Çekmeköy Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi 2021 Yılı Yılı'nda Başlanmıştır.
Proje Konuları
Proje Hedef Kitle

Çekmeköy Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi

Çekmeköy Belediyesi olarak özgün, bilimsel akademik altyapısı ile Uluslararası standartların üstünde inşa ettiğimiz Türkiye’nin en kapsamlı Engelsiz Yaşam Merkezini kurduk. Bu merkezimizde özel gereksinimli tüm tanı ve yaş gruplarına hizmet vermekteyiz. Yüksek ücretlerle verilen bu hizmetleri engelsiz yaşam olarak tamamen ücretsiz bir şekilde sunmaktayız. Merkezimize müracaat eden bireylerin gelişimsel ön tarama testlerinden geçip ön değerlendirmeleri alındıktan sonra ihtiyaçları doğrultusunda gerekli eğitim seansları oluşturularak alanlarında uzman öğretmenler eşliğinde eğitimler verilmektedir.

     Engelsiz Yaşam Merkezimizde; Dil ve Konuşma Terapisi, Ergoterapi, Fizyoterapi, Duyu Bütünleme, Özel Eğitim, Beden Eğitimi ve Spor, Hidroterapi, Hippoterapi, Uzay Terapisi, Erken Çocuklukta Grup Eğitimi, Disleksi Eğitim Programları, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Hizmeti, Aile Danışmanlığı, Dikkat Güçlendirme Eğitimi, Gelişimsel Tarama Testleri, E-Kpss Kursu, Geleneksel Okçuluk Atölyesi, Müzik Atölyesi, Seramik Atölyesi, Geri Dönüşüm Atölyesi ve Ahşap Yakma Atölyeleri gibi birçok sosyal alanı içinde barındıran merkezimiz ile özel gereksinimli bireylere hizmet verilmektedir.

Dökümanlar
Diğer Projeler
#NeGüzelsinÇekmeköy

Mobil Uygulamalarımız

Çekmeköy Belediyesi Android Uygulaması Çekmeköy Belediyesi IOS Uygulaması