Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

Çekmeköy Belediyesi, israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilmesi ve en aza indirilmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Sıfır Atık Projesine dahil olmuştur.

Geleceğe Dönüşüm Projesi

Proje Konuları
Proje Hedef Kitle

Geleceğe Dönüşüm Projesi

Projenin Finansmanı: Öz Kaynak

Çekmeköy Belediyesi, israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilmesi ve en aza indirilmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Sıfır Atık Projesine dahil olmuştur. Kamu kurumları için örnek teşkil edecek çalışmalar yapan Belediyemiz iki yılda kurduğu sıfır atık sistemi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan Sıfır Atık Belgesini almaya hak kazanmıştır. Aynı amaçla Geleceğe Dönüşüm Projesini hayata geçiren Belediyemiz, Proje ile Çekmeköy’de geri dönüşüm bilincinin artırılması, toplanan atıkların ekonomiye geri kazandırılması ve bu kazanç ile ilçemizde sosyal sorumluluk yatırımlarının artırılması hedeflenmektedir

Proje kapsamında; doğal kaynakların etkin kullanımı, atık miktarının azaltılması, geri kazanılması ve sosyal sorumluluk konularında farkındalık artırılacaktır.

Vatandaşlarımız seri nokta, projeye özel telefon numarası ve sosyal medya hesapları aracılığıyla geri dönüşüm atıklarının alınması için başvuru yapabilecektir.

Atıklar geri dönüştürülmek üzere vatandaşların kapısından alınacak ve hediyeleri teslim edilecektir.

2019 yılında Çekmeköy'de toplam yaklaşık 4000 kg dönüştürülebilir atık 

2020 yılında yaklaşık 5000 kg dönüştürülebilir atık toplanmıştır.

2021 yılında ise daha fazla dönüştürülebilir atık toplanması hedeflenmektedir.

Dökümanlar
Diğer Projeler
#NeGüzelsinÇekmeköy

Mobil Uygulamalarımız

Çekmeköy Belediyesi Android Uygulaması Çekmeköy Belediyesi IOS Uygulaması