Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

Karanfil parkı Taşdelen mahallesinde Sırıçelik Bulvarı ve Turgut Özal Caddelerinin kesişiminde yeralan, planda park alanı lejantına işli 1129 m² büyüklüğünde bir alandır.

Karanfil Parkı Projesi

Adres Bilgisi

Taşdelen Mahallesi Sırıçelik Bulvarı
Proje Konuları
Proje Hedef Kitle

Karanfil Parkı Projesi

   Proje Finansmanı : Öz Kaynak 

Karanfil parkı Taşdelen mahallesinde Sırıçelik Bulvarı ve Turgut Özal Caddelerinin kesişiminde yeralan, planda park alanı lejantına işli 1129 m² büyüklüğünde bir alandır. Güneyinde Taşdelen İMKB Endüstri Meslek Lisesi, kuzeyinde mezarlık alanı, doğusunda emniyet müdürlüğü ve batısında ise Sırrıçelik bulvarı ile sınırlanmıştır. Park 2008 yılında imal edilmiş olup 2012 yılında revize edilmiştir.

Park halihazırda tören alanı ve meydan olarak kullanılmakta olup içerisinde 1 adet Atatürk heykeli , 1adet tenis masası, 4 adet oturma alanı, 1 adet aydınlatma direği, 3 adet bayrak direği 1 adet park isim tabelası ve bitkisel materyaller bulundurmaktadır. Parkın revize projesi kapsamında, alanın ortasında bulunan mevcut Atatürk heykeli, alanın doğusuna konumlandırılarak daha fazla katılımcının tören alanı kullanabilmesi amaçlanmıştır. Heykelin çevresi ve etrafını 19 m²’lik süs havuzu ve 40 m²’lik bitki gösteri alanı çevrelemektedir. Alanın kuzeyi ve  batısından giriş, basamaklar(3 adet) ile sağlanmaktadır. 60 m uzunluğundaki basamak hattının monotonluğunun giderilmesi amacı ile 3 adet dekoratif duvardan imal edilecek olan 2x2 m ‘lik çiçeklik ve 12 m uzunluğunda bir fotograf çekim noktası oluşturulmuştur. Engellilerin kullanımı için ise %5 eğimli bir engelli rampası projeye eklenmiştir. Meydanın zemininde granit malzeme, dekoratif duvarların kaplamasında patlatma taş, harpuştalarda siyah mermer, tören alanı zemininde ise terazzo malzemelerinin kullanılması düşünülmüş ve 250 adet ağaç ağaçcık ve çalı dikimi öngörülmektedir.

Video linki: https://www.youtube.com/watch?v=_XTkxAUpMlg

Dökümanlar
Diğer Projeler
#NeGüzelsinÇekmeköy

Mobil Uygulamalarımız

Çekmeköy Belediyesi Android Uygulaması Çekmeköy Belediyesi IOS Uygulaması