Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

Projenin hedef kitlesi başlangıç olarak ilçemiz ve daha sonra başta gençler olmak üzere yurt genelinde tüm vatandaşlarımız.

Küresel Isınmayla Mücadele

Proje Konuları
Proje Hedef Kitle

Küresel Isınmayla Mücadele

Projenin Adı   :  KÜRESEL ISINMAYLA MÜCADELE
 Başvuru Sahibi Belediye : ÇEKMEKÖY BELEDİYE BAŞKANLIĞI
 Projenin Destekçileri  : Çekmeköy Kaymakamlığı, Çekmeköy Belediyesi, Çekmeköy Milli 
 Eğitim Müdürlüğü, Çekmeköy İlçe Müftülüğü, Çekmeköy İlçe  Emniyet Müdürlüğü, Çekmeköy Kızılay Başkanlığı, Çekmeköy Kent Konseyi, Çekmeköy Spor Kulübü, Yurt Genelinde STK’lar, Çekmeköylü İşadamları, İDO.
 Uygulama Alanı : Çekmeköy Belediye sınırları ve belli bir süreçte tüm Türkiye

PROJENİN TANIMI

Proje Tarihi :  2010 ve sonrası
Projenin Türü / Konusu :  Sosyal Sorumluluk ve Çevre Bilincini geliştirme
Projenin Amaçları : Küresel ısınma gerçeğiyle etkin mücadelede öncülük
Giderek hızla tükenen yaşamsal kaynakların tekrar yerine konması ve yok olmaya yüz tutan canlı türlerinin nesillerinin devamı için çalışmalar yapmak
Projenin Hedef Kitlesi : Projenin hedef kitlesi başlangıç olarak ilçemiz ve daha sonra başta gençler olmak üzere yurt genelinde tüm vatandaşlarımız.
Uygulama Esasları Küresel Isınmayla Mücadele projesinde birincil esas, bu çevre felaketiyle ilgili neler yapılabileceğinin halkımıza seminerler ve etkinlikler yoluyla anlatılmasıdır. Herkesin çevre konusunda duyarlı oluşu ve çevre için birşeyler yapma çabası aşikar. Ancak bu konuda bireysel anlamda neler yapılabileceği konusunda halkımızın net bir fikri olmadığı gözlemlenmiştir. Bu proje ile, vatandaşlarımızın kendi çabalarıyla çevreye nasıl katkı sağlayacaklarınının etkin bir şekilde anlatılması esası gözetilmektedir.


Reklam ve Duyuru mecraları:

Proje afiş, gazete ilanları, el kitapçıkları, İlköğretim okullarına yönelik yap-bozlar ile yine okullarımıza yönelik hatırlatıcı standlar, açık hava çevre seminerleri, anahtarlık gibi çeşitli promosyon ürünleri ve basın toplantıları ile duyurulacaktır. Basın toplantısına ünlü isimler, Çekmeköy ilçesinin kamu idarecileri, sivil toplum kuruluşları ve işadamları davet edilerek projenin yurt genelinde duyurulması sağlanacaktır.
Finansman Kaynakları Projenin reklam, tanıtım, organizasyon ve koordinasyon giderleri belediyemiz tarafından karşılanmaktadır. Bunun dışında çeşitli sektörlerden finansman ve sponsor çalışmalarımız da olacaktır.
Uygulama Süreci Proje uygulama basamakları şöyledir:

- Reklam mecralarının oluşturulması
- Projenin tanıtımı
- Düzenlenen kitapçıkların halka dağıtımı.
- Çevre seminerleri ile doğal hayatı koruma bilincinin zihinlerde yer etmesi
- Akılda kalıcı promosyon ürünlerinin dağıtılması
- Atık toplama v.s. gibi yarışmalar ile rekabet yardımlı akılda kalıcılık

İRTİBAT BİLGİLERİ

Projenin koordinasyonu ile ilgili:

Adres : Çekmeköy Belediyesi Ekşioğlu Bağlantı Yolu Saray Cad.No:8 Çekmeköy İstanbul

Telefon : 0216 600 06 00

Dökümanlar
Diğer Projeler