Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

Çekmeköy belediyesi olarak özgün, bilimsel akademik altyapısı ile Uluslararası standartların üstünde inşa ettiğimiz Türkiye’nin en kapsamlı engelsiz yaşam merkezini kurduk. Bu Merkezimizde özel gereksinimli tüm tanı ve yaş gruplarına hizmet veriyoruz. Çok yüksek ücretlere verilen hizmetleri engelsiz yaşam olarak halkımıza tamamen ücretsiz sunuyoruz.

Çekmeköy Engelsiz Yaşam Merkezi

  • Proje Yılı

    Çekmeköy Engelsiz Yaşam Merkezi 2021 Yılı Yılı'nda Başlanmıştır.
Proje Konuları
Proje Hedef Kitle

Çekmeköy Engelsiz Yaşam Merkezi

Çekmeköy belediyesi olarak özgün, bilimsel akademik altyapısı ile Uluslararası standartların üstünde inşa ettiğimiz Türkiye’nin en kapsamlı engelsiz yaşam merkezini kurduk.Bu Merkezimizde özel gereksinimli tüm tanı ve yaş gruplarına hizmet veriyoruz. Çok yüksek ücretlere verilen hizmetleri engelsiz yaşam olarak halkımıza tamamen ücretsiz sunuyoruz.Ayrıca evden çıkamayan bize gelemeyen çocuklarımızı biz evde ziyaret edip ihtiyaçları doğrultusunda gerekli eğitim ve rehberlik hizmetini veriyoruz.Merkezimize müracaat eden çocuklarımızı ön değerlendirmeye alıyoruz, gelişimsel ön tarama testlerinden geçiriyoruz nasıl bir eğitime ihtiyacı var onu tespit ediyoruz, daha sonra alanında uzman öğretmenlerimizle birlikte eğitimimize başlıyoruz.

A’dan Z’ye Özel gereksinimli bireyler için planlaması yapılan merkezimizde; dil ve konuşma terapisi, ergoterapi, fizyoterapi, özel eğitim, beden eğitimi spor, hidroterapi, geleneksel okçuluk, duyu bütünleme, uzay terapi,erken çocuklukta grup eğitimi, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, aile danışmanlığı, e kpss kursu, dikkat güçlendirme eğitimi, gelişimsel tarama testleri, disleksi eğitim programı, iş uygulama atölyeleri gibi birçok sosyal alanı içinde barındıran merkezimiz ile özel gereksinimli çocuklarımıza hizmet veriyoruz.

 

Dökümanlar
Diğer Projeler