Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

Temizlik İşleri Müdürlüğü Hizmetleri

2 yıl önce
Dökümanlar
 • Temizlik İşleri Müdürlüğü Hizmet Standartları Tablosu

 • Çöp Toplama Programı

  ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ                    

  Çekmeköy Belediyesi sınırları dahilinde kalan tüm cadde ve sokakların çöpleri gece ve gündüz olmak üzere  haftanın 7 günü 10 çöp aracı ile aşağıda belirtilen program dahilinde toplanmaktadır.

  TAŞDELEN

  1 NOLU ÇÖP ARACI : 1 Şoför ve 2 araç arkası çöp toplama personeli ile;

  A.) Kirazlıdere mahallesi: Havacılar caddesinden başlayarak, Cumhuriyet Caddesi arasında kalan tüm cadde ve sokakların çöpleri haftanın 7 günü 19:30 & 23:30 saatleri arasında toplanmaktadır.

  B.) Cumhuriyet mahallesi: Cumhuriyet caddesinden başlayarak, Vatan Caddesi ve F.Sultan Mehmet Caddesi arasında kalan tüm cadde ve sokakların çöpleri haftanın 7 günü 24:00 & 03:30 saatleri arasında toplanmaktadır.


  2 NOLU ÇÖP ARACI : 1 Şoför ve 2 araç arkası çöp toplama personeli ile;
   
  A.) Aydınlar mahallesi: Sultangazi caddesinden başlayarak, Gençlik Caddesi arasında kalan tüm cadde ve sokakların çöpleri haftanın 7 günü 19:30-23:30 saatleri arasında toplanmaktadır.

  B.) Soğukpınar Mahallesi: Adnan Kahveci Caddesinden başlayarak, F. Sultan Mehmet Caddesi ve Vatan Caddesi arasında kalan tüm cadde ve sokakların çöpleri haftanın 7 günü 24:00 & 03:30 saatleri arasında toplanmaktadır.


  3 NOLU ÇÖP ARACI : 1 Şoför ve 2 araç arkası çöp toplama personeli ile;

  A.) Güngören Mahallesi : Turgut Özal Bulvarından başlayarak, Atatürk Caddesi arasında kalan tüm cadde ve sokakların çöpleri haftanın 7 günü 19:30 ve 21:30 saatleri arasında toplanmaktadır.

  B.) Taşdelen Merkez Mahallesi: Mehmet Akif Ersoy Caddesinden başlayarak, Taşdelen Caddesi arasında kalan tüm cadde ve sokakların çöpleri haftanın 7 günü 21:30 ve 01:00 saatleri arasında toplanmaktadır.

  C.) Güngören Mahallesi : Turgut Özal Bulvarından başlayarak, Atatürk Caddesi arasında kalan tüm cadde ve sokakların çöpleri haftanın 7 günü 01:00 ve 03:30 saatleri arasında toplanmaktadır.


  ALEMDAĞ

  1 NOLU ÇÖP ARACI : 1 Şoför ve 2 araç arkası çöp toplama personeli ile;

  A.) Ekşioğlu Mahallesi:Saray Caddesinden başlayarak,Tugut Özal Bulvarı arasında kalan tüm cadde ve sokakların çöpleri haftanın 7 günü 06:30 ve 15:30 saatleri arasında toplanmaktadır.

  B.) Nişantepe Mahallesi : Şile otoyolun dan başlayarak, Tugut Özal Caddesi arasında kalan tüm cadde ve sokakların çöpleri haftanın 7 günü 06:30 ve 15:30 saatleri arasında toplanmaktadır.

  C.) Çamlık Mahallesi: Tugut Özal Bulvarından başlayarak , Taşdelen Caddesi arasında
         kalan tüm cadde ve sokakların çöpleri haftanın 7 günü 06:30 ve 15:30 saatleri arasında toplanmaktadır.


  2 NOLU ÇÖP ARACI : 1 Şoför ve 2 araç arkası çöp toplama personeli ile;

  A.) Merkez Mahallesi : Şair Mehmet Akif Caddesinden başlayarak, Şehit Murat Demir  Caddesi arasında kalan tüm cadde ve sokakların çöpleri haftanın 7 günü 06:30 v 15:30 saatleri arasında toplanmaktadır.

  B.) Çatalmeşe Mahallesi : Şehit Murat Demir Caddesinden başlayarak, Adnan Kahveci Caddesi arasında kalan tüm cadde ve sokakların çöpleri haftanın 7 günü 06:30 ve 15:30 saatleri arasında toplanmaktadır.

  C.) Reşadiye Mahallesi : Cumhuriyet Caddesinden başlayarak, Sultan Reşat Caddesi ve Şehit Murat Demir Caddesi arasında kalan tüm cadde ve sokakların çöpleri haftanın 7 günü 06:30 ve15:30 saatleri arasında toplanmaktadır.


  ÖMERLİ

  1 NOLU ÇÖP ARACI : 1 Şoför ve 2 araç arkası çöp toplama personeli ile;

  A.) Merkez Mahallesi : Cumhuriyet Caddesinden başlayarak, Eski Şile Caddesi arasında kalan tüm cadde ve sokakların çöpleri haftanın 7 günü 06:30 ve 15:30 saatleri arasında toplanmaktadır.

  B.) Sırapınar Köyü nün çöpleri haftanın 2 günü ( Pazertesi ve Perşembe ) günleri toplanmaktadır.

  C.) Hüseyinli Köyü nün çöpleri haftanın 2 günü ( Pazertesi ve Perşembe ) günleri toplanmaktadır.


  ÇEKMEKÖY

  1 NOLU ÇÖP ARACI : 1 Şoför ve 2 araç arkası çöp toplama personeli ile;

  A.) Çamlık Mahallesi Fatih Caddesinden başlayarak, Şahin bey Caddesi arasında kalan tüm cadde ve sokakların çöpleri haftanın 7 günü 19:00 ve 23:30 saatleri arasında toplanmaktadır.
    
  B.) Hamidiye Mahallesi Atatürk Caddesinden başlayarak, Mimar Sinan Caddesi arasında kalan tüm cadde ve sokakların çöpleri haftanın 7 günü 24:00 ve 03:30 saatleri arasında toplanmaktadır.


  2 NOLU ÇÖP ARACI : 1 Şoför ve 2 araç arkası çöp toplama personeli ile;

  A.) Mehmet Akif Mahallesi Ulubatlı Hasan Caddesinden başlayarak, Şahin bey ve Alemdağ Caddesi arasında kalan tüm cadde ve sokakların çöpleri haftanın 7 günü 19:00 ve 23:30 saatleri arasında toplanmaktadır.

  B.) Hamidiye Mahallesi Atatürk Caddesinden başlayarak , Sair Nursi Caddesi arasında kalan tüm sokakların çöpleri haftanın 7 günü 24:00 ve 03:30 saatleri arasında toplanmaktadır.


  3 NOLU ÇÖP ARACI : 1 Şoför ve 2 araç arkası çöp toplama personeli ile;
     
  A.) Mimar Sinan Mahallesi Bosna  Caddesinden başlayarak, Adnan Kahveci, Osman Gazi, Aydın Menderes Caddesi arasında kalan tüm cadde ve sokakların çöpleri haftanın 7 günü 19:00 ve 03:30 saatleri arasında toplanmaktadır


  4 NOLU ÇÖP ARACI : 1 Şoför ve 2 araç arkası çöp toplama personeli ile;

  A.) Merkez Mahallesi  Çavuşbaşı  Caddesinden başlayarak, Recep Yazıcıoğlu Caddesi, Turgut Özal Bulvarı, Durmuşoğlu Caddesi arasında kalan tüm cadde ve sokakların çöpleri haftanın 7 günü 19:00 ve 23:30 saatleri arasında toplanmaktadır

  C.) Mimar Sinan Mahallesi Mimar Sinan  Caddesinden başlayarak, Selim dede  Caddesi arasında kalan tüm cadde ve sokakların çöpleri haftanın 7 günü 24:00 ve 03:30 saatleri arasında toplanmaktadır.


  Süpürge araçlarımız ve elle süpürgecilerimiz periyodik olarak her gün sokakları ve ana artelleri temizlemektedir.  

  Dökümanlar
 • Atık Pilleri Toplama

  İçerikleri sebebiyle çevre ve insan sağlığına zararlı olan atık pillerin toplanması konusunda  Belediyemiz, Türkiye’de atık pillerin toplanması ve depolanması konusunda lisanslı tek firma olan TAP Derneği ile (Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği) atık pillerin kaynağında ayrı toplanması hususunda ortak çalışma yürütmektedir.

  Bu kapsamda İlçemizdeki tüm okullara, muhtarlıklara, sağlık ocaklarına ve hastanelere atık pil toplama kutu ve bidonları dağıtılmış olup, talep doğrultusunda işletme ve sitelere de bu kutuların temini sağlanmaktadır.

  Atık pil toplama kutusu talebi ve biriken atık pillerinizi aldırtmak için; (0216) 600 06 00 numaralı telefonu aramanızı rica ederiz.

  Dökümanlar
 • Bitkisel Artık Yağları Toplama

  Bir litresi bir milyon litre suyun kirlenmesine sebep olan bitkisel atık yağların, kaynağında ayrı olarak toplanabilmesi için Belediyemiz çalışmalarını sürdürmektedir.

  Bitkisel atık yağ açığa çıkartan işletmelerin ilgili yönetmelik gereği lisanslı bir firmayla sözleşme yapması zorunludur.

  Çekmeköy Belediyesi ; Doğa Koleji , Ezici Biyodizel ve WWF (Doğal Hayatı Koruma Derneği) işbirliği ile  siteye birçok atık yağ toplama bidonları dağıtılmıştır.

  Sitede oturmayan ilçe sakinlerimiz ise, ayrı bir kapta biriktirdikleri bitkisel atık yağları 5 litre olduğu zaman   444 28 45 numaralı telefonu arayarak aldırtabilirler.

  Dökümanlar
 • Geri Dönüşüm - Atık Pil - Atık Yağ Bidonu Noktalarımız

  Geri Dönüşüm - Atık Pil - Atık Yağ Bidonu Noktalarımız listesini görmek için icona ( map_icon ) tıklayınız.

  Dökümanlar
 • Atık Tekstil Kumbarası Geri Dönüşüm Noktalarımız

  Atık Tekstil Kumbarası listesini görmek için icona ( map_icon ) tıklayınız.

  Dökümanlar
 • Cam Kumbara Geri Dönüşüm Noktalarımız

  Cam kumbaraların listesini görmek için icona ( map_icon ) tıklayınız.

  Dökümanlar