Tarih : 21 Ağustos 2020 Cuma

SIFIR ATIK, ÇOK KAZANIM 

Çekmeköy Belediyesi, sürdürülebilir çevre ve sürdürülebilir kalkınma için  Sıfır Atık Projesi kapsamında hayata geçirdiği başarılı uygulamaları ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Sıfır Atık Belgesi’ni aldı.

 

Çekmeköy Belediyesi, israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilmesi ve en aza indirilmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayelerinde hayata geçirilen Sıfır Atık Projesi’ne 2018 yılında dahil oldu. Kamu kurumları için örnek teşkil edecek çalışmalar yapan Çekmeköy Belediyesi, iki yılda kurduğu sıfır atık sistemi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Sıfır Atık Belgesi’ni almaya hak kazandı.

Belediye binasındaki tüm çöp kutularının kaldırılması, atıkların geri dönüşüme uygun şekilde ayrıştırılması, personel eğitimleri ve projenin ilçe genelinde uygulanabilirliği için bilinçlendirme faaliyetlerini kapsayan sıfır atık çalışmaları sınırlarını genişleterek devam edecek. Kurumda yürütülen başarılı politikanın ilçe içinde de uygulanması, hane halklarının çöplerini sıfır atık sitemine göre ayrıştırması için çalışmalar devam ediyor.

 

 

Güncelleme Tarihi : 21 Ağustos 2020 Cuma

Lütfen telefonunuzu dik konuma getirin.