Tarih : 25 Ağustos 2020 Salı

SOKAK BASKETBOLU TURNUVASI BAŞLIYOR

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve  Çekmeköy Belediyesi iş birliği ile 5-6 Eylül tarihleri arasında Çekmeköy’de düzenlenecek Sokak Basketbolu Turnuvası için kayıtlar başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Çekmeköy Belediyesi iş birliği ile Ertuğrul Gazi Meydan Parkı ve Hatice Mehmet Ekşioğlu İlkokulu bahçesinde, belediye tarafından yapılan basketbol sahalarında sokak turnuvası düzenlenecek. Amatör ve profesyonel olmak üzere iki grupta, Erkekler U16-U18 ve Kadınlar U16-U18 kategorilerinde yarışabilecek takımlar, üç asıl, bir yedek oyuncudan oluşacak. Turnuvada FİBA 3*3 kuralları geçerli olacak. İlçe dışından 50’yi aşkın profesyonel ve amatör takımın katılacağı turnuvaya, büyük basketbol kulüpleri de projeye destek vermek için takım gönderecek.

Spor etkinliklerine çok önem verdiklerini belirten Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “Sağlıklı yaşam için spora teşvik için yeni bir projeye imza atıyoruz. Arkadaşlar, aileler takım oluşturup başvuru yapsınlar.  Takımlarımızı kuralım, biz de ilçemizi en güzel şekilde temsil edelim,” dedi.

Takımını Kur Turnuvaya Katıl

3 + 1 kişiden oluşan takımlarla amatör ya da profesyonel kategori için başvuru yapmak isteyenler için kayıtlar başladı. Katılımcıların, 3 Eylül’e kadar,  2 fotoğraf, kimlik fotokopisi ve veli izin belgesi ile Seri Nokta İletişim Merkezleri’ne başvuru formunu teslim etmeleri gerekiyor. 

Başvuru formunu  aşağıda yer alan linkten, merkez bina, Adnan Menderes Kültür Merkezi, Madenler, Alemdağ Seri Nokta birimleri ve mobil seri nokta aracından da temin edebilirsiniz. 

Başvuru Formu : https://www.cekmekoy.bel.tr/uploads/geneldosya/sokak-basketbolu-kayit-formu-778-d.pdf

 

 

Güncelleme Tarihi : 26 Ağustos 2020 Çarşamba

Lütfen telefonunuzu dik konuma getirin.