Aramak İstediğiniz Kelimeyi Girin :
 
x
Seri Nokta Başvuru
Seri Nokta Başvuru Sorgulama

ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ

Haberler 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ RAHMET VE MİNNETLE ANILDI
isDosyalar/2019/01/22/haberler_izhP.jpg
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ RAHMET VE MİNNETLE ANILDI

Çekmeköy Kaymakamlığı ve Çekmeköy Belediyesi’nin düzenlediği organizasyonda 15 Temmuz Şehitleri dualarla anıldı.

 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde tüm yurtta olduğu gibi Çekmeköy’de de çeşitli anma törenleri gerçekleşti. Çekmeköy Kaymakamlığı ve Çekmeköy Belediyesi’nin düzenlediği anma etkinlikleri kapsamında Taşdelen Sultan Murat Caddesi’nde 15 Temmuz Gecesi yaşanan ihaneti gözler önüne seren fotoğraf sergisi açıldı. Sergi açılışının ardından Şehit mezarlarının ziyareti gerçekleşti. Program Taşdelen Cebir Cami’nde okunan Kur’an ve mevlitle son buldu. Mevlit programında binlerce Çekmeköylü vatanın ve milletin bütünlüğü için edilen dualara amin derken, şehitler için fatiha okudu.

 

Anma programına; Çekmeköy Kaymakamı Adem Arslan Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcıları Fatih Sırmacı ve Şahmettin Yüksel, 15 Temmuz Şehidi Mustafa Kaymakçı’nın kardeşi Osman Kaymakçı, mahalle muhtarları, daire amirleri sivil toplum kuruluşları ve yüzlerce Çekmeköylü katıldı.

 

 

 

Programa katılan vatandaşlara Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın selamını ileten Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı  Şahmettin Yüksel “ 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde bu vatan uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi, ebediyete uğurladığımız gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan gazilerimize saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz. 15 Temmuz hain darbe girişimini unutmayacağız,  unutturmayacağız. Asrın ihanetine karşı milletimizin başlatmış olduğu bu dik duruşu sonsuza kadar devam edecektir. Rabbim birliğimizi kardeşliğimizi daim etsin. “ dedi.