Aramak İstediğiniz Kelimeyi Girin :
 
x
Seri Nokta Başvuru
Seri Nokta Başvuru Sorgulama

ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ

isDosyalar/2019/01/22/haberler_izhP.jpg
ÇEKMEKÖY KENT KONSEYİ’NE YENİ BAŞKAN

Osman Orhan, olağan genel kurulda yapılan seçimde oy birliği ile Çekmeköy Kent Konseyi’nin yeni başkanı oldu.

Çekmeköy Kent Konseyi’nin 2019 yılı olağan genel kurulu Çekmeköy Belediyesi Meclis Salonu’nda yapıldı.  Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’a vekaleten Başkan Yardımcısı Ahmet Epli’nin başkanlık yaptığı kurulda,  ilçe kamu kuruluşlarındaki yöneticiler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar, meclis üyelerinden oluşan konsey üyeleri de hazır bulundu.  2009 yılında kurulan ve 10 yıldır faal olarak Çekmeköy için çalışan konseye Kent Konseyi’nin yeni başkanının belirlenmesi için seçim yapıldı.  Seçim sonucunda Osman Orhan oy birliği ile yeni Kent Konseyi Başkanı seçildi.

 

Hatice Sıraç’tan Veda

2011 yılından itibaren Kent Konseyi Başkanlık görevini yürüten Hatice Sıraç konuşmasında birlikte yol yürüdüğü, faaliyetlerde kendisine destek veren herkese teşekkür etti.  8 yıllık süreçte yapılan faaliyetlerden örnekler veren Sıraç, yeni yönetime her zaman yardımcı olacaklarını belirterek, başarı dileklerini iletti.

 

Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Epli, yeni yönetime başarılar dileyerek, eski yönetimdekilere teşekkür plaketi takdim etti.

 

Çekmeköy Kent Konseyi, Kent yaşamında, kent vizyonunun ve hemşehrilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, saydamlık, hesap sorma ve hesap verme, katılım, yönetişim ve yerinden yönetim ilkelerini hayata geçirmeye çalışan faaliyetler yürütüyor.