Aramak İstediğiniz Kelimeyi Girin :
 
x
Seri Nokta Başvuru
Seri Nokta Başvuru Sorgulama

ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ

Haberler MİMAR SİNAN AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ ÇALIŞMALARI BAŞLADI
MİMAR SİNAN AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Çekmeköy Belediyesi tarafından Mimar Sinan Mahallesi’nde tahsis edilen arsada yeni bir aile sağlığı merkezi inşaatı başladı.

Çekmeköy Belediyesi Mimar Sinan Mahallesi Mimar Sinan Caddesi üzerindeki mülkiyeti kendine ait olan arsayı, mahalleye sağlık ocağı yapımına tahsis etti. 1.679 m2’lik parselde; 550 m2’lik sağlık tesisi ile bahçesinde çocuk oyun alanının da bulunduğu yeşil alan ve otopark da yapılacak. İstanbul Büyük Şehir Belediyesi tarafından projelendirilen sağlık merkezi 2 kattan oluşacak ve içerisinde; doktor muayene odaları, tıbbi müdahale odası, aşı odası, gebe izleme odası, bekleme alanı ve sekretaryalar bulunacak. Haziran’ın son haftasında yapımı başlayan inşaat çalışmalarının 2018 yılı içinde tamamlanarak Sağlık Bakanlığı’na teslim edilmesi hedefleniyor.

İnşaat çalışmalarını yakından takip eden Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “Eğitim ve sağlık bizim öncelikli konularımız arasında yer alıyor bu nedenle her iki alanda da yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Hamidiye, Mimar Sinan, Çamlık Mahalleleri’mizin ihtiyacını karşılayacak yeni sağlık tesisimizin en kısa sürede halkımızın hizmetine açmayı hedefliyoruz. Göreve geldiğimizde her mahalleye bir aile sağlığı merkezi yapacağımızın sözün vermiştik. Bugün baktığımızda ilçemize 5 tanesi büyük poliklinik olmak üzere 30’a yakın sağlık merkezi kazandırdık. Vatandaşlarımızdan aldığımız dualar sayesinde verdiğimiz sözlerin de ötesinde yatırım yapmak bize nasip oluyor,” dedi.