Aramak İstediğiniz Kelimeyi Girin :
 
x
Seri Nokta Başvuru
Seri Nokta Başvuru Sorgulama

ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ

SOĞUK HAVA VE GECEYE MEYDAN OKUYAN YÜZLERCE SPORSEVER ÇEKMEKÖY’DE BULUŞTU

Çekmeköy Belediyesi ve Uzun Etap tarafından düzenlenen geleneksel gece koşularında yüzlerce sporsever soğuk havaya ve yağmura aldırış etmeden kıyasıya yarıştı.

Çekmeköy Belediyesi ve Uzun Etap tarafından geceyi gündüze çevirmek için yıllardır düzenlenen ve geleneksel hale gelen Gece, Orman ve Spor Partisi’nin 5’incisi Taşdelen Mesire Alanı’nda yapıldı. Gece boyunca koşarak ya da pedal çevirerek yol kat eden yüzlerce sporcu, soğuk havaya ve çamura aldırış etmeden hem eğlendi hem de kıyasıya yarıştı. Yarışlar koşu ya da bisiklet olmak üzere iki farklı dalda eşzamanlı olarak gerçekleşti. Koşu 8K, koşu 20K, ultra maraton 45K, bisiklet 30K ve bisiklet 45K olmak üzere 5 ayrı kategoride toplamda 800 sporcu soğuk havaya ve geceye meydan okudu.

 

 

Yarışmaya katılan sporcular zorlu etap öncesinde sahne alan Retro grubun konseriyle doyasıya eğlenirken ateş başında sohbet ederek, sürekli kaynayan semaverlerden çaylarını içerek ısındılar. 

 

 

 

Yarış öncesi parkur hakkında bilgi alan sporculara acil durumlar yapılması gerekenler hakkında bilgiler verildi. Kıyasıya yarışlar sonunda dereceye girenler kupa ve madalyalarını aldılar.