Tarih : 1 Eylül 2020 Salı

 

YAZLIK SİNEMA GÜNLERİ’NE YOĞUN İLGİ

Çekmeköy Belediyesi, Yazlık Sinema Günleri’nde vizyonda izlenme rekorları kıran filmleri Çekmeköylüler ile buluştu

Çekmeköy Belediyesi Yazlık Sinema Günleri, sosyal mesafe kurallarına uygun olarak Taşdelen Cemal Güngör Parkı içindeki amfi tiyatroda yapıldı. 7-31 Ağustos tarihleri arasında her gece Çekmeköylüleri misafir eden etkinliklerde; Türk Müziği Konseri ve film gösterimi yapıldı.

Rekortmen filmler ve nostalji filmler bir arada

Sinema etkinliği boyunca 7. Koğuştaki Mucize, Kral Şakir Korsanlar Diyarı, Bizim İçin Şampiyon, Bayi Toplantısı, Baba Parası, gibi gişe rekortmeni filmler ve Türk Sineması’nın en bilinen filmleri olan  Tosun Paşa,  Babam, Annem, Gülen Gözler gibi nostaljik filmlerde Çekmeköylülerin beğenisine sunuldu. 

 

7’den 70’e binlerce Çekmeköylüyü ağırlayan filmlere gösterilen ilgili için hemşehrilerimize teşekkür ediyorum diye Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz “Koronavirüs  sebebiyle yaşanılan zor günlerin ardından vatandaşlarımızın sosyal hayata kontrollü şekilde dönebilmeleri için bizde çeşitli çalışmalar gerçekleştirdik. Ağustos ayında başladığımız açık havada sinema etkinliğimize Eylül ayı itibari ile son veriyoruz. Bu süreç içerisinde inşallah doyasıya eğlenip stres atmışlardır,” dedi. 

 

 

Sinema etkinlikleri boyunca etkinlik alanı girişinde vatandaşlara maske dağıtılarak dezenfektan uygulaması yapıldı. Ayrıca oturma düzeni ekipler tarafından yerleştirilen uyarı etiketleri ile  belirlendi.

 

Güncelleme Tarihi : 1 Eylül 2020 Salı

Lütfen telefonunuzu dik konuma getirin.